STRZELECKI KLUB FILMOWY RUSZA PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

Znamy już repertuar naszego strzeleckiego kina na najbliższe cztery miesiące.

Po wakacyjnej przerwie kino rusza z lekkim, komediowym repertuarem. Wyświetlone będą dwa filmy o tematyce zamiany ciał. Ale nie amerykańskie, gdyż kino z USA temat poruszyło już wielokrotnie. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć, jak do tematu podeszli polscy oraz francuscy twórcy.

Seanse: 15.09, 29.09, godzina 19:00, wstęp wolny.

Październik przybliży nam dwie ikony skandynawskiej literatury.

Seanse: 6.10, 27.10, godzina 19:00, wstęp wolny.

Na dużym ekranie obejrzymy film o historii życia Tove Jansson, autorki popularnych Muminków. Przedstawione zostały jej relacje uczuciowe oraz kulisy powstania książek w powojennych Helsinkach.

Jak Skandynawia, to nie może zabraknąć oczywiście Astrid Lindgren.

Pochmurny i deszczowy listopad zabierze nad w egzotyczne miejsca. W spichlerzowym kinie obejrzymy mało znane produkcje z Nepalu i Bhutanu.

Seanse: 10.11,24.11, godzina 19:00, wstęp wolny.

Jest rok 2001. W Nepalu trwa wojna domowa. W małej wiosce na północy mieszka dwóch najlepszych przyjaciół – Prakash i Kiran. Mają po 12 lat. Choć pochodzą z innych kast społecznych, są niemal nierozłączni. Ich marzeniem jest posiadanie kury. 

Druga produkcja – z Bhutanu – to równie egzotyczne kino. Początkujący piosenkarz, który mieszka z babcią w stolicy Bhutanu, marzy o australijskiej wizie.

Grudzień to czas piekielnie utalentowanego polskiego aktora Dawida Ogrodnika. Zobaczymy film ukazujący życie Mietka Kosza, który wbrew przeciwnościom losu zostaje okrzyknięty wirtuozem fortepianu.

Nie może zabraknąć także filmu z 2022 roku: oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

Seanse:8.12,15.12, godzina 19:00, wstęp wolny.