Strzelce malowane w batiku

„Strzelce malowane w batiku. Zakątki miasta widziane oczami uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej” to tytuł wyjątkowej wystawy, która pojawi się w Strzeleckim Ośrodku Kultury już pod koniec października.

Koordynatorem projektu jest pani Ewa Rodzeń – instruktor terapii zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich. W WTZ pracuje od 12 lat, prowadzi pracownię rękodzielniczą. Instruktorka wraz z podopiecznymi nigdy nie bała się podejmowania nowych wyzwań. Tym kolejnym na jej drodze zawodowej jest właśnie przygotowanie prac na wystawę batiku.

Ich autorami są podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich: Weronika Dąbrowska, Marcin Stefański, Piotr Dąbrowski, Klaudia Hyży, Iwona Migas, Anna Nawrocka, Jacek Witkowski, Mariola Łapo, Marcelina Filas i Paweł Dąbrowski.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na

26 października, na godzinę 17:00.

Wystawa czynna będzie od 26 października (piątek) do 26 grudnia w Strzeleckim Ośrodku Kultury,  od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 18:00 oraz w piątki od 8:00 do 16:00.

Pomysł zorganizowania wystawy zrodził się tuż po warsztatach przeprowadzonych z Tomaszem Jakubowskim z pracowni „Mamut” w Pszasnyszu, który na co dzień tworzy oryginalne prace w technice batiku.

W pracach uczestników przedstawione zostaną najpiękniejsze zakątki naszego miasta. Mamy nadzieję, że Strzele pokazane w ten niecodzienny sposób oczarują Państwa po raz kolejny !