KOLEJNY SUKCES „AKCJI LATO”

W piątek 13 lipca zakończyła się Akcja Lato organizowana przez Strzelecki Ośrodek Kultury. Mnóstwo atrakcji, nowe znajomości, zajęcia sportowe i plastyczne, darmowy park zamków dmuchanych to wszystko czekało na dzieci, które uczestniczyły w wakacyjnych zajęciach.

Pierwszego dnia podczas gier, zabaw i konkursów dzieci poznawały się bliżej. Drugiego, który odbył się pod hasłem baniek mydlanych było już zdecydowanie łatwiej. Uczestnicy nie tylko pamiętali w większości swoje imiona, ale też nawiązywali pierwsze znajomości. Nazajutrz pojawiły  się zamki dmuchane, tor przeszkód, magia i iluzja. Kolejny dzień wspaniałej zabawy pociechy spędziły na zajęciach plastyczno-technicznych oraz celnościowych. Odwiedzili ich także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie w trakcie wakacji oraz zaprezentowali wóz policyjny. W programie nie zabrakło zabaw ruchowych i integracyjnych. Piątego dnia Strzelecki Ośrodek Kultury stał się Dzikim Zachodem. Kowboje i kowbojki, a także Indianie poszukiwali złota, rzucali podkowami do celu, doili krowę, przygotowywali własnoręcznie pióropusze i bawili się w rytmach country. W kolejnych dniach układali puzzle i klocki, strzelali ze sprzętu sportowego i łuku. Wakacje z łukiem poprowadził tradycyjnie Start, czyli Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych, natomiast dzięki uprzejmości GKS LOK Kadet Gorzów Wlkp. dzieci zapoznały się ze sprzętem sportowo-strzeleckim, oczywiście pod okiem trenera strzelectwa. Ponadto uczestnicy na wesoło przygotowywali kartki dla swoich najbliższych, tańczyli i śpiewali do znanych przebojów, a także bawili się z użyciem chusty klanza. Ostatni dzień wakacyjnej podróży ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury dobiegł końca 13 lipca. W podsumowującym Akcję Lato, dziesiątym spotkaniu dzieci bez żadnych ograniczeń czasowych szalały na dmuchanych zamkach. Były mega bańki mydlane, gry w klasy, rzuty do celu i wspólne tańce. Uczestnicy z niedowierzaniem -że tak szybko minęły dwa tygodnie zabawy – opuszczały mury ośrodka, organizatorzy zaś cieszyli się, że kolejny raz udało się zorganizować zajęcia ciekawe i bezpieczne dla dzieci.

Strzelecki Ośrodek Kultury dziękuję za wspólnie spędzony czas: dzieciom i młodzieży, rodzicom, dziadkom, a także firmie Eventgo.pl, czyli pani Danusi, panu Piotrowi i wspaniałym animatorkom. Już dziś zaprasza na kolejne zajęcia, tym razem Białej Zimy, które odbędą się w okresie ferii zimowych.