Międzynarodowe Targi Turystyczne 2016

W dniach 14 – 16 października w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne 2016 World Travel Show.

Targi to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branży turystycznej, które stwarzają wyjątkową możliwość prezentacji oferty turystycznej krajów i regionów z całego świata, a także promocji potencjału turystycznego Polski na arenie międzynarodowej. To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami i znakomita okazja do spotkania ze znanymi podróżnikami.

Podczas World Travel Show miała miejsce gala 7 nowych cudów Polski. To już szósta edycja konkursu, który organizuje National Geographic Traveler. Na najbardziej atrakcyjne turystycznie obiekty głosowali internauci a wyróżnienia wręczała Martyna Wojciechowska .

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego promował trzy produkty wizerunkowe: „Wino i kuchnia”, „Militaria i Fortyfikacje” oraz „Przygoda na wodzie”. Województwo lubuskie jako jedyny region w Polsce zostało wyróżnione aż dwoma nowymi cudami. To Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła, który zajął trzecie miejsce oraz ścieżka geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina”, która znajduje się na terenie Geoparku na pograniczu polsko-niemieckim.

Gmina Strzelce Krajeńskie zaprezentowała walory turystyczne jeziora Lipie, jeziora Słowa, turystycznego ośrodka w miejscowości Długie oraz szlak wodny, podkreślając czystość i piękne położenie jezior z możliwością uprawiania sportów wodnych, w tym turystyki podwodnej.