Święto Wojska Polskiego

Rosomak, łódź saperska, wojskowe wozy strażackie i wiele innych sprzętów wyposażenia Wojska Polskiego na strzeleckich plantach! 15 sierpnia w Strzelcach odbędą się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Oprócz części oficjalniej, będzie można wziąć udział w pikniku militarnym. Niecodzienna okazja do przyjrzenia się bliżej pracy żołnierzy, porozmawiania o służbie i do „pomacania” wielu elementów wyposażenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

To bardzo ważne święto i wyjątkowy dzień, kiedy chcemy dziękować i wyrażać szacunek naszym żołnierzom, którzy dbają o bezpieczeństwo ojczyzny i bezpieczeństwo obywateli. Chcemy, aby te uroczystości były bardzo godne. A w tym roku odbędą się one w mieście, które co prawda nigdy nie miało związku z wojskiem, ale właśnie takie było życzenie ministra. Wybrałem Strzelce i liczę, że będzie to naprawdę wspaniały dzień i piękna uroczystość, do udziału w której zachęcam wszystkich mieszkańców – mówi Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski.

Pełny program obchodów:
◾️11:15 do 12:15 Msza Święta (kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej) ul. Chrobrego w Strzelcach Krajeńskich,
◾️12:45 do 13:45 Uroczysty Apel (Rynek Miejski im. Tadeusza Federa w Strzelcach Krajeńskich),
◾️14:00 do 18:00 Piknik wojskowy (planty przy ul. Strzeleckiej).
W trakcie pikniku będzie też okazja do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Utrudnienia które napotkamy w tym dniu na Strzeleckich drogach:

Organizatorzy: Lubuski Urząd Wojewódzki, 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, Gmina Strzelce Krajeńskie, Strzelecki Ośrodek Kultury