Przegląd Twórczości Ludowej

Już we wrześniu w naszej gminie odbędzie się „Przegląd twórczości ludowej”. To będzie nie lada wydarzenie w skali naszego regionu!

Do udziału zaproszone zostały wszystkie sołectwa naszej gminy. Będą one rywalizować ze sobą w widowiskowych (a w niektórych przypadkach także smacznych😋) konkurencjach o główną nagrodę w wysokości 1500 zł! Będzie na co popatrzeć!

Oprócz konkurencji sołectwa wystawiają stoiska ze swoimi wyrobami. Będzie można je zakupić i skosztować pysznego tradycyjnego ludowego jadła i napitku. 🍞🍖🍗🥘🍲🍰🍺🥃

Ale to nie koniec….

Prawdziwym hitem tego dnia będzie WIOSKA ZAWODÓW GINĄCYCH. Specjalnie dla Was, drodzy mieszkańcy, przyjadą do nas z dalekiej Polski warsztaty m.in. czerpania papieru, powroźnika, świecownika. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w tych warsztatach. Wspaniałe, kolorowe widowisko, prezentujące ludowy folklor, dawne zawody, często już zapomniane. Takiej atrakcji nigdy jeszcze u nas nie było!

Oprócz tego oczywiście dmuchańce, złoty trunek, a wieczorem zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Nasza impreza będzie miała charakter nie tylko zabawowy, ale też edukacyjny. Będziemy mogli zobaczyć z bliska dawne zawody, których dziś już nie ma, ludową tradycję zamkniętą w kuchni, tańcu i przyśpiewkach, której znakomitym i wspaniałym nośnikiem są mieszkańcy naszych sołectw. Zapraszamy do Ogard 7 września 2019 roku, godzina 13:00 – msza św., 14:00 – oficjalne otwarcie.