Disco Długie Festival

Wakacyjny festiwal muzyki tanecznej okazał się strzałem w dziesiątkę. Plażą w Długiem zawładnęła kilkutysięczna publiczność fanów, która wspaniale bawiła się do ostatnich minut koncertu. Długie stało się na jeden dzień stolicą muzyki tanecznej. To tu biło discopolowe serce naszego województwa. Wszystko za sprawą fanów disco polo, najbardziej polskiego gatunku muzyki.

Disco Długie Festival to pierwsza tak duża impreza muzyki disco w naszej okolicy, która popularnością i ilością uczestników zaskoczyła samych organizatorów. O tym, że muzyka disco wciąż żyje i ma się dobrze wiedzą wszyscy. Szczególnie ci, którzy nie wyobrażają sobie dobrej imprezy bez tej właśnie muzyki. Na fanów czekała prawdziwa muzyczna uczta z udziałem wyjątkowych gwiazd sceny disco polo. Rozstrzygnięto także plebiscyty ogłoszone na fanpagu Strzeleckiego Ośrodka Kultury na „Najlepszy zespół” oraz „Hit lata 2016”.

Na starcie festiwalu pojawiły się zespoły debiutujące, No Problem, Ellixir i Danielo. Oni również walczyli o statuetkę „Debiut 2016 – Disco Długie Festival’u”, która zdaniem jury przypadła Przemysławowi Łazarzowi z fomacji Ellixir.

Po pierwszej części festiwalu nadszedł czas na koncerty gwiazd. Jako pierwsi na scenie pojawili się Katarzyna Nowakowska i Dariusz Kowszewicz z zespołu Krystal Summer. Zdaniem internatów to właśnie im przypadł zaszczyt odebrania statuetki „Najlepszy zespół”.  Po nich na festiwalowej scenie pojawiło się Kalimero i Adonis. Zgromadzeni rozgrzani byli do czerwoności, a z godziny na godzinę było ich tylko więcej. Chwilę później prawdziwy muzyczny i taneczny szał zawładną plażą w Długiem za sprawą młodego Karola z zespołu Defis. Na zegarkach wybiła godzina 23:00 a końca festiwalu nie było widać. Na scenie pojawiły się kolejne gwiazdy muzyki disco: Jorrgus oraz Skaner. W ręce Jorrgusa trafiła ostatnia statuetka, za piosenkę „Będziesz moja”, która zdaniem głosujących w plebiscycie zyskała miano Hitu lata 2016. Na zakończenie Disco Długie Festivalu wystąpił człowiek legenda, czyli Skaner. Atmosfera pod sceną była tak gorąca, że zespół kilkakrotnie bisował. „Moja wolność” i „Lato w Kołobrzegu”płynęły z ust publiczności.

Poza muzycznym uniesieniem organizatorzy pamiętali także o najmłodszych. Równolegle z koncertami debiutów na plaży wystartował konkurs na „Najciekawszą budowlę z piasku”. Dzieciaki w kilku osobowych drużynach, w pocie czoła konstruowały przeróżne budowle. W ręce zwycięzców trafiły dyplomy i nagrody. Były także dmuchańce, trampoliny i przepyszne jadło.

Galeria zdjęć z wydarzenia