TRUPIĘGI – SOK NA LATO

4 lipca 2020 r. godzina 20.00 – „Scena Letnia” przy SOK.

Prezentujemy drugi z kilku koncertów i wydarzeń w ramach „Sceny Letniej”.

Trupięgi – zespół powstały z młodzieńczej fascynacji wierszami Bolesława Leśmiana. Z potrzeby upamiętnienia poety w roku, w którym obchodziliśmy jednocześnie 140 rocznicę jego urodzin i 80 rocznicę śmierci, a ponad wszystko z ogromnej chęci podzielenia się niesamowitym nastrojem i hipnotyzującym rytmem leśmianowskich wierszy.Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami… 

Skład zespołu:
Katarzyna Gardziejewska – śpiew
Jacek Filipek – djembe, przeszkadzajki
Jacek Hryniewiecki – gitara, śpiew
Jurek Hippmann – gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew

Czekamy na Was i tęsknimy za Wami. Spotkajmy się razem na scenie letniej Strzeleckiego Ośrodka Kultury.
Wydarzenia odbędą się przy zaostrzonym rygorze sanitarnym.

Zaleca się i preferuje zakup biletów drogą elektroniczną, a w przypadku zakupu biletów on-line okazywania ich na urządzeniu mobilnym.

Dla osób bez możliwości dostępu do internetu bilety będą do nabycia w SOK i PIT – w tym przypadku zalecamy i preferujemy zakup przy użyciu terminala płatniczego.